Čakaj na Božiu múdrosť

Kde nieto múdrej správy, padá ľud, a záchrana je v množstve radcov. – PRÍSLOVIA 11:14

Ľudia sa ma často pýtajú: „Ako si môžem byť istá, či chodím v Božej pravdy alebo chodím podľa svojich pocitov a emócií?“ Verím, že odpoveďou je trpezlivosť.

Emócie nás nútia sa ponáhľať, hovoria nám, že niečo musíme urobiť a urobiť to hneď teraz! Zbožná múdrosť nám však hovorí, aby sme počkali dovtedy, kým nebudeme mať jasný obraz o tom, čo máme urobiť a kedy to máme urobiť. Zbožná múdrosť nám hovorí, aby sme hľadali múdre vedenie a radu predtým, než sa rozhodneme.

Potrebujeme byť schopní získať odstup a pozrieť sa na situáciu z Božej perspektívy. Potrebujeme sa rozhodnúť na základe toho, čo vieme a nie čo cítime. Potrebujeme prijať Jeho múdrosť a múdrosť od dôveryhodných ľudí, ktorých nám Boh dal do našich životov.

Ak čelíš akémukoľvek ťažkému rozhodnutiu, počkaj dovtedy, kým nebudeš mať jasnú odpoveď, predtým než spravíš kroky, ktoré by si mohol ľutovať. Emócie sú úžasné, ale nesmú byť uprednostnené pred múdrosťou a poznaním. Hľadaj Božie vedenie a dovoľ Mu, aby ti ukázal, čo máš urobiť.

Modlitba

Bože, nechcem sa ponáhľať s rozhodnutiami a byť vedený svojimi emóciami. Zaväzujem sa, že budem hľadať Tvoje vedenie v rozhodnutiach, ktoré urobím.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon