Od sejby k žatve

Od sejby k žatve

Všetko má svoj čas a svoju hodinu každá vec pod nebom. – KAZATEĽ 3:1

Kazateľ 3:1 nám hovorí, že všetko má svoju určený čas. Všetci nežijeme v rovnakom období tom istom čase. Bude čas, kedy sa niekto teší zo žatvy, zatiaľ čo ty si stále v období sejby. V taký čas nezabudni, že aj oni museli prejsť obdobím sejby práve tak, ako aj ty.

Sejba predstavuje obdobie učenia sa Božej vôle. Vždy, keď sa rozhodnem pre Božiu vôľu namiesto svojej, sejem dobré semeno, ktoré časom prinesie žatvu do môjho života.

Medzi sejbou a žatvou prichádza obdobie čakania. Korene sa zakoreňujú, prekopávajú si svoju cestu cez pôdu. Deje sa to pod zemou a trvá to nejaký čas, kým sa to stane. Nad zemou nič nevidíš, preto nemôžeš povedať, či sa niečo deje.

Keď zasejeme semená poslušnosti, máme pocit, že sa nič nedeje, ale vo vnútri sa dejú rôzne veci, ktoré nevidíme. A tak, ako sa semeno konečne prederie pôdou ako krásny zelený výhonok, aj naše semená poslušnosti sa nakoniec premenia na krásnu žatvu toho, čo Boh naplánoval pre naše životy.


Modlitba

Pane, viem, že obdobie sejby je nevyhnutné pre žatvu, takže budem čakať plný očakávania, hoci sa bude zdať, že sa nič nedeje. Budem Ti dôverovať, vediac, že v správnom čase príde moja žatva.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon