Boh nie je skrytý

Boh nie je skrytý

„Nebesia rozprávajú slávu silného Boha, a dielo jeho rúk oznamuje obloha.“ (ŽALM 19:2)

Boh sa pred nikým neskrýva. Zjavuje sa celému ľudstvu (pozri Rimanom 1:19-20). Ku každému hovorí skrze prácu svojich rúk a sama príroda svedčí o Jeho moci a plánoch. Pozrite sa okolo seba a venujte pozornosť svetu, ktorý Boh stvoril. Hlavnou vecou, ktorú nám chce prostredníctvom prírody povedať je, že naozaj existuje. Pokúša sa nás dotknúť každý deň a všade zanecháva svoje stopy, ktoré hovoria: „Tu som! Nemusíte sa obávať, ani báť! Som tu.“

Každé ráno slnko vychádza a každý večer zapadá. Hviezdy vychádzajú, aby žiarili na nočnej oblohe a vesmír funguje, ako pripomienka toho, že Boh nad nami bdie.

Keď si uvedomíme, že niektoré stromy vyzerajú počas zimy ako keby boli mŕtve a každú jar ožívajú, pripomenie nám to, že Boh vráti naše životy späť do plného rozkvetu, aj keď sa kvôli našim okolnostiam cítime bez života alebo bez nádeje.

Užívam si, keď môžem len tak pozerať na stromy a pozorovať, ako sa ohýbajú keď fúka vietor. Všimla som si, že vyschnuté listy niekedy zostávajú na strome, potom príde nárazový vietor, ktorý ich odfúkne a vytvorí tak priestor na rast nových púčikov. To mi pripomína, že vietor Ducha Svätého odfúkne všetko, čo už viac v našom živote nie je potrebné a ochráni všetko, čo má ostať. On prinesie nový život, rast a časy osvieženia.

Pamätajte si tieto príklady, aby ste vedeli, ako Boh hovorí skrze prírodu a hľadajte Jeho stopy všade, kde dnes pôjdete!

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Hľadaj jednu z mnohých stôp, ktoré ti Boh dnes zanechal.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon