Boh rozpráva prostredníctvom pobádaní

Boh rozpráva prostredníctvom pobádaní

„Hovorím pravdu v Kristovi, neklamem a dosvedčuje mi to moje svedomie [ovplyvnený a pobádaný] v Duchu Svätom.“ (RIMANOM 9:1)

Vo verši pre dnešok Pavol píše o „pobádaní“ Duchom Svätým. Takéto pobádania alebo štuchnutia od Ducha Svätého sú jedným zo spôsobov, ako k nám Boh hovorí.

Dovoľte mi, aby som bola v tomto praktická. Niekedy ma Boh pobáda, aby som urobila niečo tak prízemné, ako zdvihnutie kúska odevu v obchode, ktorý spadol z vešiaka. Nepočujem Jeho počuteľný hlas, ktorý by mi povedal urobiť to, ale vo vnútri cítim také štuchnutie. Pán používa moju poslušnosť, aby ma naučil viac o Jeho charaktere. Hovorí mi: „Všetko, čo v živote robíš, je skutkom sejby, ktorá sa ti vráti. Zožneš čokoľvek, čo zaseješ.“ Ak zasejem semena dokonalosti, potom môžem očakávať, že sa v mojom živote budú diať dokonalé veci.

Iný príklad je, že som bola nedávno vyzvaná Duchom Svätým, aby som poslala povzbudzujúci email žene, ktorú poznám a ktorá je v službe. Poznám ju už mnoho rokov a nikdy som nepociťovala toto pobádanie, ale poslúchla som ho a dostala som od nej rýchlu odpoveď, že moje povzbudenie v tomto konkrétnom čase bolo pre ňu potvrdením niektorých rozhodnutí, ktoré urobila.

Byť vedený vnútorným Božím pobádaním je dobrodružstvo, ktoré robí náš každý jeden deň vzrušujúcim a občerstvujúcim. Keď sa učíme počúvať od Boha, musíme sa naučiť nasledovať tieto jemné, vnútorné pobádania.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Buď citlivý na „štuchnutia“ od Ducha Svätého, bez ohľadu na to, aké jemné sú.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon