Odvaha byť sám sebou

Odvaha byť sám sebou

Bohom sa budem chváliť, jeho slovom; na Boha sa nadejem; nebudem sa báť. Čo mi môže urobiť telo? – ŽALM 56:5

Už ťa nebaví hrať hry, nosiť masky alebo skúšať byť niekým iným ako sám sebou? Nepáčilo by sa ti mať slobodu, byť druhými prijatý taký, aký naozaj si bez tlaku byť niekým, kým ani nevieš byť? Chcel by sa naučiť, ako prijať svoju jedinečnosť a odolať tlaku byť ako všetci ostatní?

Ak chceš premôcť neistoty a byť osobou, akou ťa Boh predurčil, potrebuješ mať odvahu byť odlišným. Nešťastní a frustrovaní sme vtedy , keď odmietame svoju jedinečnosť a snažíme sa byť ako ostatní.

Boh radšej chce, aby si sa mal rád ako osobu, akou ťa stvoril, než by si sa snažil plniť očakávania druhých ľudí alebo byť takým, akým si myslíš, že druhí to chcú od teba. Musíš sa spýtať sám seba: „Som ten, kto sa chce zapáčiť ľuďom alebo Bohu?“ Skutočný pokoj a radosť v živote prichádza vtedy, keď sa snažíme zapáčiť Bohu a nie človeku.

Boh vedel, čo robí, keď ťa stvoril. Si unikátny jedinec – úžasne a predivne stvorený Bohom! Prijmi sám seba, ako nové stvorenie v Kristovi Ježišovi a získaj istotu a odvahu objavením toho, kým si v Ňom.


Modlitba

Bože, nebudem sa báť človeka. Chcem nájsť istotu a odvahu zo vzťahu s Tebou. Dnes sa odvažujem byť tým unikátnym jedincom, akým si ma stvoril, aby som bol. Chcem sa Ti páčiť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon