Činiť druhým…

Činiť druhým...

Všetko tedy, čokoľvek by ste chceli, aby vám ľudia činili, to aj vy im čiňte. Lebo to je (zahŕňa) zákon aj proroci. – MATÚŠ 7:12

Boh má veľa požehnaní, ktoré chce vyliať do našich životov. Sú však mnohé, o ktorých ani nevieme, pretože nečiníme druhým to, čo by sme chceli, aby činili nám. Radi sme boli požehnávaní od iných, ale sme dostatočne iniciatívni najprv nezištne požehnávať iných?

Pokiaľ tvoje manželstvo, rodina alebo priateľstvo nie je sú takými, akými by si chcel, mohol by si to doslova hneď zmeniť prijatím tohto jediného princípu.

Možno čakáš, že tvoj partner pre teba niečo urobí. Možno si tvrdohlavo odmietal pomôcť priateľovi len preto, lebo si chcel, aby najprv pomohol on tebe. Žiť týmto spôsobom môže byť sebecky pohodlné, ale veci sa nezmenia dovtedy, kým ty niečo neurobíš. Nastal čas sa pokoriť a zachrániť svoje vzťahy.
Namiesto toho, aby si sa sústredil len na seba a očakával požehnania, rozhodni sa obetovať a slúžiť ľuďom, ktorých ti Boh dal do tvojho života. Buď služobníkom a zameraj sa na požehnávanie ostatných.

Namiesto toho, aby si sa cítil odmietnutý a ignorovaný, budeš prekvapený, ako sa tvoje vzťahy zlepšia, keď začneš s ostatnými zaobchádzať tak, ako chceš, aby oni zaobchádzali s tebou.


Modlitba

Bože, sebeckým životom nič nezískam. Nebudem čakať, kým iní ľudia budú ku mne dobrí, ale najprv ja budem dobrý k nim a budem s nimi zaobchádzať tak, ako by som chcel, aby oni zaobchádzali so mnou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon