Boh ťa chce zobrať na novú úroveň

Boh ťa chce zobrať na novú úroveň

„Poraď múdremu a bude ešte múdrejší, pouč spravodlivého (vzpriameného a v správnom postavení voči Bohu) a rozšíri si poznanie.“ (PRÍSLOVIA 9:9 SEB)

Aj napriek tomu, že Boh chce aby sme žili radostné a spokojné životy, niekedy vypôsobí nepokoj alebo pocit, že niečo nie je v poriadku, pretože nechce, aby sme stále robili tie isté staré veci. Chce nás podnietiť, aby sme Ho hľadali a On nás potom môže zobrať na novú úroveň.

Boh chce, aby sme vyrástli silnejší, aby sme šli hlbšie a aby sme rástli v intimite s Ním. Mnohých z nás vedie do tohto procesu zrelosti tým, že nás vyvedie z miest, kde nám v minulosti bolo pohodlne. Zostávať príliš dlho v pohodlí môže znamenať, že nerastieme. Ak cítime niečo burcujúce v našom srdci, niečo, čo nevieme rozpoznať, len sa opýtajme Boha čo sa deje a počkajme, kým nám odpovie.

Náš čas s Bohom je životne dôležitý pre náš rast a zrelosť, ale nemôžeme neustále robiť to isté a zároveň chcieť zažívať všetko, čo pre nás Boh má. V mojom živote bol čas, keď ma čítanie Biblie vyčerpávalo a Boh ma jednoducho viedol k tomu, aby som niekoľko mesiacov čítala iný preklad Biblie. Táto malá zmena priniesla nový rast, pretože som videla veci iným spôsobom. Satan sa ma snažil odsudzovať, pretože som nechcela čítať Bibliu, ale Boh sa len snažil prinútiť ma, aby som zmenila preklad Biblie, ktorú som čítala. Jedného dňa, keď som sa snažila čítať a modliť sa, trochu som sa nudila, tak som sa len presunula na inú stoličku v mojej kancelárii a zrazu som uvidela veci, ktoré boli v mojej kancelárii už roky, ale nikdy som si ich nevšimla. Malá zmena spôsobila, že som uvidela veci z úplne inej perspektívy a Boh mi dal duchovnú lekciu len vďaka tomu, že som sedela na inej stoličke.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Neboj sa pohnúť zo svojej stoličky.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon