Boh žije v tebe

Boh žije v tebe

„Zostaňte vo mne a ja vo vás… [Ži vo mne a ja budem žiť v tebe].“ (JÁN 15:4)

Prečo by Boh chcel žiť v nás? Ako to môže urobiť? V konečnom dôsledku je svätý a my sme slabé ľudské telá so slabosťami, chybami a zlyhaniami.

Odpoveď je jednoduchá: miluje nás a rozhodol sa urobiť si v nás svoj dom. Robí to, pretože je Boh. Má schopnosť robiť to, čo chce a rozhoduje sa vytvoriť si svoj dom v našich srdciach. Toto rozhodnutie sa nezakladá na žiadnom dobrom skutku, ktorý sme urobili alebo sme kedy mohli urobiť, je založené výlučne na Božej milosti, moci a milosrdenstve. Stávame sa Božím domom vierou v Ježiša Krista (ako nám Boh hovorí v Biblii).

Verš na dnešný deň zdôrazňuje skutočnosť, že musíme veriť v Ježiša Krista, ako toho Jediného, ktorého Boh poslal, aby sme s Ním zažívali intimitu. To, že Mu dôverujeme nám umožňuje počuť Jeho hlas, prijať Jeho Slovo do našich sŕdc a cítiť Jeho prítomnosť.

Okrem toho, že veríme v Ježiša ako v nesmierny Boží dar pre ľudstvo, musíme aj veriť, že Ježišova obeť za naše hriechy stačila na to, aby sme sa dostali do Božej prítomnosti. Stávame sa domom pre Boha, ak prijímame Ježiša ako svojho Spasiteľa a Pána. Z tejto pozície, skrze Ducha Svätého, Boh v nás začína úžasné dielo.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Uisti sa, že sa Boh v tvojom srdci cíti ako doma.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon