Cielene zostať pokojným

Pokoj vám zanechávam, svoj [vlastný] pokoj vám dávam… – JÁN 14:27

Keď Ježiš opustil túto Zem, povedal, že nám zanecháva Svoj pokoj. Rozhodnutie, ktoré my teraz musíme urobiť je – Rozhodnem sa žiť život v pokoji, ktorý mi On dal?

Samozrejme diabol pracuje „nadčasy“, aby ťa vyprovokoval, naštval. Prečo? Pretože vie, že ak nezostaneš pokojným, tak nebudeš počuť Boha.

Ak by si sa pozrel na svoj život, bol by si prekvapený, koľkokrát za týždeň satan útočil proti tebe so zámerom, aby ti ukradol pokoj. Keď som to nakoniec zbadala, Boh mi v duchu povedal: „Joyce, ak diabol tak veľmi chce tvoj pokoj, potom v tom musí byť niečo veľmi mocné.“

Je to tak! Takže teraz, keď sa diabol snaží ukradnúť môj pokoj, udržiavam si ho, vediac, že získam z neho niečo lepšie. To neznamená, že sa necítim naštvane, no dokážem s tým urobiť niečo pozitívne – viem sa ovládať a cielene zostať pokojnou.

Zostávať cielene pokojným je niečo, čo musíme robiť kvôli sebe. Rozhodneš sa pre Boží pokoj?

Modlitba

Pane, ďakujem Ti, že si mi dal Svoj pokoj. Keď sa mi diabol snaží ukradnúť pokoj, zjav mi jeho plány. Nedovolím mu ukradnúť mi môj pokoj. Namiesto toho, radšej zostanem zakorenený v Tebe.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon