Nesprávny typ „mučeníka“

Nesprávny typ „mučeníka“

Ale keď ty dávaš almužnu, nech nevie tvoja ľavica, čo robí tvoja pravica. – MATÚŠ 6:3

Všetci vieme, kto je mučeník. Všetci sme počuli srdcervúce príbehy hrdinov a hrdiniek, ktorí zomreli pre Krista. Existuje však aj iný typ mučeníka, ktorý nie je odvážny a vznešený – veľký a neustály trpiteľ, ktorý je vždy ochotný zdieľať svoju bolesťou s každým, kto je ochotný ho počúvať. Takýto mučeník chce, aby každý okolo neho vedel, akú obeť prináša vo svojom živote.

Je tak jednoduché padnúť do tejto „pasce mučeníka“. Začneme najprv slúžiť svojim rodinám a priateľom a páči sa nám to. Ale po čase sa naše začína srdce meniť a začneme na oplátku niečo očakávať. Nakoniec, už viac nemáme srdce služobníka. Naše postoje zatrpknú a čoskoro zistíme, že sme ponorení do sebaľútosti. Staneme sa mučeníkom.

Biblia hovorí, že máš dávať bez toho, aby tvoja ľavá ruka vedela, čo robí tvoja pravá ruka. Inými slovami povedané, Boh chce, aby sme slúžili a dávali a nestarali sa, či si to ľudia všimnú alebo ocenia.

Spadol si do „pasce mučeníka“? Ak áno, popros Boha, aby ti dal Svoje srdce, aby si mohol dávať nezištne, neočakávajúc uznanie.


Modlitba

Duchu Svätý, ukáž mi, ak som spadol do pasce mučeníka. Chcem mať Tvoje srdce služobníka, aby som mohol dávať druhým tak, ako Ty chceš, nezištne a s radosťou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon