Urob „obyčajné“ veci svätými

Urob „obyčajné“ veci svätými

Niekto pokladá určitý deň za dôležitejší ako iný, druhý hodnotí každý deň rovnako [sväto]. Každý nech je úplne presvedčený (spokojný) o svojom presvedčení. – RIMANOM 14:5 (EKU)

Ako Kristovi učeníci máme odovzdať celý svoj život Bohu a páčiť sa Mu vo všetkých veciach (Kološanom 1:10). Napriek tomu, máme tendenciu si myslieť, že bežné, každodenné povinnosti života sú odlišné od tých „duchovnejších a svätých“ vecí, vďaka ktorým sa cítime dobre pred Bohom.

Musíme porozumieť, že v skutočnosti nie je žiaden rozdiel medzi tým, čo je bežné a čo je sväté, je to len v našich mysliach. Všetko, čo robíme, máme robiť ako Pánovi a ak to robíme s čistým láskyplným srdcom, stane sa to svätým. Aj tie bežné veci, ako napríklad nakupovanie v potravinách, bude rovnako sväté ako modlitba, ak to robíš na Božiu slávu a česť.

Rimanom 14 je úžasná kapitola v Biblii, ktorá prináša slobodu v tejto oblasti. Môj osobný preklad veršov 5-6 je, že jeden muž vidí modlitbu a štúdium Biblie svätejšie ako bežné úlohy, zatiaľ čo osoba, ktorá je skutočne slobodná v Pánovi, ich vidí rovnako (všetky sväté), pretože čokoľvek robí, robí to na česť Pánovi.

Namiesto toho, aby si dal Bohu len časť svojho života, rozhodni sa dnes urobiť všetko čo robíš svätým tým, že Mu všetko dáš.


Modlitba

Bože, chcem, aby bol celý môj život svätý, nie len jedna časť. Dávam Ti všetky svoje každodenné aktivity. Žijem svoj život, aby som si Ťa ctil.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon