Pomsta patrí Bohu

Pomsta patrí Bohu

Nie sami sa pomstiac, milovaní, ale dajte miesto [Božiemu] hnevu, lebo je napísané: Mne pomsta; ja odplatím (pomstím), hovorí Pán. – RIMANOM 12:19

Keď nás niekto nahnevá, satan nás rád drží naštvaných. Reagovať milosrdne a odpustiť, je presne opakom toho, čo nepriateľ chce, pretože to marí jeho plány držať ťa v hneve. Nedeje sa to prirodzene a nie je to vždy ľahké, ale ak my urobíme čo môžeme, Boh urobí čo my nemôžeme.

Keď ťa niekto nahnevá a urazí, prirodzenou reakciou pre mnohých z nás je odplata. Ale ak sa mu odplatíš, čo tým získaš? Len ho viac rozhneváš a znovu sa môže snažiť pomstiť sa ti. Tento kolobeh nikdy neskončí!

Nedržme si hnev, lebo vtedy sme hlúpi. Potrebujeme odovzdať hnev a ľudí , ktorí to spôsobili Bohu a nechať Ho postarať sa o to.
„… Mne pomsta; ja odplatím (pomstím), hovorí Pán.“

Dôveruj Bohu, že sa postará o to a ochráni ťa. Nemôžeš zmeniť to, čo sa stalo, ale ak to odovzdáš Bohu, použije to, aby z toho v tvojom živote vytvoril niečo dobré.


Modlitba

Bože, verím, že pomsta patrí Tebe a nechceš, aby som sa hnevom odplácal druhým. Dávam Ti svoj hnev a dôverujem Ti, že sa o mňa postaráš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon