Cítiš sa niekedy príliš potrebný?

Cítiš sa niekedy príliš potrebný?

… v pokore (mysle) majte jedni druhých za vyšších od seba. – FILIPANOM 2:3

Filipanom 2:3 hovorí, že máme pokladať iných za vyšších od seba. Svätý Duch chce, aby sme túžili po uprednostňovaní druhých a napĺňaní ich potrieb. Takýto spôsob života môže byť niekedy únavný. Priznajme si to – všetci máme dni, keď sa nám nechce zísť z cesty a pomôcť niekomu inému.

Niekedy sa cítim zavalená snahou pomáhať iným ľuďom spôsobom, o ktorom si myslím, že by som mala. Niekedy sa zdá, že ma potrebujú všetci členovia rodiny, moji zamestnanci, moji priatelia – každý ma potrebuje iným spôsobom.

Cítim sa niekedy príliš potrebná? Áno! Je to v poriadku, ak aj ty sa tak cítiš. Všetci sa z času na čas cítime zavalení. Ale musíme si pamätať, že Boh nám dáva milosť urobiť všetko, o čo nás žiada.
Keď sa cítiš unavený snahou naplniť potreby iných, vráť sa k Filipanom 2:3 a popros Svätého Ducha, aby ti pomohol. Pokor sa pred Bohom a On ťa posilní, aby si bol k dispozícii ľuďom v tvojom živote, ktorým ťa On žiada, aby si pomohol.


Modlitba

Bože, chcem iných pokladať za vyšších od seba. Keď bojujem a chýba mi túžba pomáhať druhým a cítim sa zavalený, daj mi Svoju milosť a silu milovať a pomôcť tým ľuďom, ktorým ma žiadaš, aby som pomohol.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon