Buď tým, kto sa páči Bohu a nie človeku

Buď tým, kto sa páči Bohu a nie človeku

Ide mi azda teraz o priazeň ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem zapáčiť ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým (Mesiášovým) služobníkom. – GALAŤANOM 1:10 (ECAV)

Si osobou, akou ťa stvoril Boh alebo žiješ, aby si sa „páčil ľuďom“? Podľa tohto verša je Božou vôľou pre nás, aby sme sa páčili Jemu a boli takými, akými On chce, aby sme boli.

Ak sa rozhodneš byť osobou, akou ťa Boh stvoril – jedinečnou a odlišnou od ostatných – musíš očakávať istú dávku kritiky.

Nebude vždy ľahké s tým jednať, ale nebudeš sa sám sebe páčiť, aj pôjdeš proti vlastnému presvedčeniu.

Pozri, ísť spolu s davom, hoci vo svojom srdci vieš, že ťa Boh vedie inou cestou, je jedným z dôvodov, prečo ľudia nie sú úspešná v tom, aby boli sami sebou.

Povzbudzujem ťa, aby si vykročil a bol osobou, akou ťa Boh stvoril. Nedovoľ, aby tvoju hodnotu určoval spôsob, akým s tebou niekto zaobchádza alebo ako na teba reaguje. Buď odvážny byť iným a vysporiadaj sa s kritikou.

Pamätaj, že Boh ťa prijíma a miluje. Stvoril ťa takého, aký si s určitým zámerom a ponúkaš niečo špeciálne.


Modlitba

Bože, nechcem žiť usilovaním sa zapáčiť sa ľuďom. Odvážim sa byť iným. Chcem žiť v Tvojej priazni a byť osobou, ktorou si ma Ty stvoril, aby som bol.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon