Ži s každým v pokoji

Ži s každým v pokoji

Ak je to možné, nakoľko to závisí od vás, majte pokoj so všetkými ľuďmi. – RIMANOM 12:18

Dôležitá lekcia, ktorú som sa naučila je „zohnúť sa tak, aby som sa nezlomila.“ Biblia hovorí, že sa máme ľahko prispôsobiť [ľuďom, veciam]. Ak je to možné, nakoľko to závisí od vás, majte pokoj so všetkými ľuďmi. (Rimanom 12:16,18).

Predtým, než sa Božie slovo stalo najvyššou prioritou v mojom živote a rozhodla som sa mu byť mu poslušná, robila som si, čo som chcela. Nebola som prispôsobivá, chcela som, aby sa mi všetci prispôsobovali. Samozrejme, viedlo to k mnohým hádkam a stresu.

Naučila som sa zohnúť. Nie vždy je jednoduché ustúpiť a robiť veci inak, ako som si naplánovala, ale je to jednoduchšie, ako byť neustále rozčúlená a nešťastná.

Ak chceš mať vo svojich vzťahoch pokoj, potrebuješ mať ochotu byť flexibilný. Neustále presadzovanie svojho spôsobu, len zraní a urazí ľudí okolo teba. Ale, ak si zoberieš k srdcu Pavlovo povzbudenie žiť v pokoji so všetkými ľuďmi, Duch Svätý naplní tvoje vzťahy Svojou radosťou a pokojom.


Modlitba

Duchu Svätý, pomôž mi zohnúť sa tak, aby som sa nezlomila. Chcem Tvoj pokoj vo svojich vzťahoch, preto sa dnes rozhodujem byť flexibilný.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon