Čo urobíme?

Čo urobíme?

V činení dobrého neochabujme, lebo ak neochabneme, svojím časom budeme žať požehnanie, pokiaľ sa nevzdáme. —GALAŤANOM 6:9

Vo svete, v ktorom žijeme, budeme mať všelijaké problémy, frustrácie a ťažkosti. To je jednoducho život. Ak to vieme, čo potom urobíme?

Musíme zostať neochvejní a vytrvať. Inými slovami povedané, nikdy sa nevzdávať! Nezáleží na tom, čo sa deje v našich životoch, víťazstvo je v tom, že sa odmietneme vzdať.

Maj na pamäti, že práve v zápale našich bojov, robí Svätý Duch v nás svoju najväčšiu prácu. Okolnosti Ním nehýbu. Ak ty a ja Mu naozaj dôverujeme, ani nami by nemali hýbať! On  je v našich životoch nielen  v dobrých, ale aj v zlých chvíľach.

On nás prevedie cez čokoľvek, ak sa Ho  budeme držať a nasledovať Ho. To znamená, byť usilovnými v modlitbe, vytrvalými v našom odhodlaní, neochvejnými vo viere a rozhodnutými pevne stáť na Božom Slove a Jeho zasľúbeniach pre nás.

Častokrát môžeme byť zvedení z cesty kvôli tomu, že sa veci dejú pomaly. Vlastne, nepriateľ miluje na to upozorňovať! Pamätaj, že to je čas,  kedy Boh robí svoju najväčšiu prácu. Pozri, to nie je len o tebe a o mne. Pánova práca v nás je prípravou pre prácu, ktorú On chce robiť cez nás!

Viem, že život je niekedy ťažký. Tiež ale viem, že Boh nám pomôže, ak zostaneme vytrvalí. Postavme sa na Galaťanom 6:9: „V činení dobrého neochabujme, lebo ak neochabneme, svojím časom budeme žať požehnanie, pokiaľ sa nevzdáme.“

Takže dovoľ mi, opäť sa ťa opýtať: Čo urobíš? Moja odpoveď je, že sa nikdy nevzdám! Aká je tvoja odpoveď?


Modlitba

Bože, verím, že Ty pracuješ v mojom živote aj počas ťažkých chvíľ. Rozhodujem sa, dnes, zostať vytrvalým a nikdy sa nevzdám  poslušnosti voči Tebe.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon