Čomu dáva Boh prednosť: polyesteru či džínsovine?

Čomu dáva Boh prednosť: polyesteru či džínsovine?

Ale Hospodin riekol Samuelovi: … lebo ja nehľadím na to, na čo hľadí človek, pretože človek hľadí na to, čo je pred očima, ale Hospodin hľadí na srdce. – 1.SAMUELOVA 16:7

Zvykla som byť voľakedy veľmi kritická ohľadom toho, ako sa ľudia obliekajú. Myslela som si, že počas vyučovaní na konferencii by som nemala mať oblečené džínsy. Raz mi však môj syn povedal: „Naozaj si myslíš, že Boh pomazáva polyester viac ako džínsovinu?“

Nejaké veci ma museli šokovať, aby som si uvedomila, že som si držala náboženský postoj, pričom Boh chcel osviežiť môj vzhľad, aby som oslovila viac ľudí.

Určite je dobré pekne sa obliecť, keď ideme do cirkvi. Avšak, nemali by sme byť zameraní na svoj vonkajší vzhľad natoľko, aby sme stratili zo zreteľa náš hlavný cieľ: rozvíjať blízky, osobný vzťah s Bohom.

Boh jednoducho chce mať s nami spoločenstvo, čo znamená, že s Ním budeme celý deň komunikovať rovnako, ako s blízkym priateľom alebo rodinným členom. On sa nezaujíma o náš zovňajšok… iba o skutočný vzťah.

Tráv s Ním čas a buď vďačný za to, čo urobil a robí v tvojom živote. Maj s Ním skutočný vzťah.


Modlitba

Bože, pomôž mi, aby som mal Tvoj postoj ohľadom zovňajšku. Pomôž mi nesúdiť druhých, keď sa neobliekajú podľa mojich predstáv a pomôž mi rozvíjať silný vnútorný vzťah s Tebou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon