Byť na svete, nie zo sveta!

Neprosím, žeby si ich vzal zo sveta, ale žeby si ich zachoval od zlého. Zo sveta nie sú (svetský, patriaci svetu), [tak] jako ja nie som zo sveta. – JÁN 17:15-16

Mnohí ľudí sú v súčasnosti preťažení až za únosnú hranicu. Výsledkom je, že sú na pokraji kolapsu – žijú pod stresom, tlakom, znechutení a negatívni. Dobrou správu však je, podľa Jána 17, že ako kresťania sme na svete, ale nie sme zo sveta. Nemusíme fungovať podľa svetského systému, reagovať ako tento svet. Náš postoj a prístup by mal byť úplne odlišný.
Svetská reakcia na problémy je byť naštvaný a znechutený, ale Ježiš v Jánovi 14:27 povedal, že by sme nemali byť podráždení, znepokojení alebo rozčúlení. Tento verš ukazuje, že naše postoje môžu byť odlišné od svetských.

Všimla som si, že správny postoj a prístup môže úplne zmeniť situáciu. Správny postoj otvorí dvere Bohu, aby mohol nadprirodzene konať a pomôcť ti. Správny postoj ti dovoľuje byť na svete, ale nie zo sveta, aj keď si ním obklopený.
Pamätaj si, pretože sme v Kristovi, sme schopní pristupovať k životným výzvam a čeliť im pokojne, sebavedome.

Modlitba

Bože, povedal si, že hoci som na svete, nemusím byť zo sveta. Vyberám si dnes Tvoje postoje a zmýšľanie. Dokonca aj uprostred tohto sveta, sa rozhodujem reagovať s Tvojím pokojom a mysľou Kristovou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon