Byť na svete, nie zo sveta!

Byť na svete, nie zo sveta!

Neprosím, žeby si ich vzal zo sveta, ale žeby si ich zachoval od zlého. Zo sveta nie sú (svetský, patriaci svetu), [tak] jako ja nie som zo sveta. – JÁN 17:15-16

Mnohí ľudí sú v súčasnosti preťažení až za únosnú hranicu. Výsledkom je, že sú na pokraji kolapsu – žijú pod stresom, tlakom, znechutení a negatívni. Dobrou správu však je, podľa Jána 17, že ako kresťania sme na svete, ale nie sme zo sveta. Nemusíme fungovať podľa svetského systému, reagovať ako tento svet. Náš postoj a prístup by mal byť úplne odlišný.

Svetská reakcia na problémy je byť naštvaný a znechutený, ale Ježiš v Jánovi 14:27 povedal, že by sme nemali byť podráždení, znepokojení alebo rozčúlení. Tento verš ukazuje, že naše postoje môžu byť odlišné od svetských.

Všimla som si, že správny postoj a prístup môže úplne zmeniť situáciu. Správny postoj otvorí dvere Bohu, aby mohol nadprirodzene konať a pomôcť ti. Správny postoj ti dovoľuje byť na svete, ale nie zo sveta, aj keď si ním obklopený.
Pamätaj si, pretože sme v Kristovi, sme schopní pristupovať k životným výzvam a čeliť im pokojne, sebavedome.


Modlitba

Bože, povedal si, že hoci som na svete, nemusím byť zo sveta. Vyberám si dnes Tvoje postoje a zmýšľanie. Dokonca aj uprostred tohto sveta, sa rozhodujem reagovať s Tvojím pokojom a mysľou Kristovou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon