Boh rozpráva skrze dary a schopnosti

Boh rozpráva skrze dary a schopnosti

„Srdce človeka vymýšľa svoju cestu; ale Hospodin riadi jeho krok.“ (PRÍSLOVIA 16:9)

Ľudia sa často čudujú a pýtajú sa: „Čo mám robiť so svojím životom? Aký je zmysel môjho života? Má pre mňa Boh nejaký plán?“ Jedným zo spôsobov, ako Boh odpovedá na tieto otázky, je prostredníctvom našich prirodzených darov a schopností. Vedie nás k pochopeniu zmyslu nášho života prostredníctvom schopností a talentov, ktoré nám dáva.

Talent daný od Boha alebo to, čo nazývame „darom“, je niečo, čo robíme s ľahkosťou, niečo, čo robíme prirodzene. Napríklad, mnoho umelcov vie ako spojiť tvary a farby, takže si užívajú maľovanie, sochárstvo alebo navrhovanie budov. Veľa hudobných skladateľov počuje v hlave hudbu a len jednoducho napíšu melódiu alebo text, aby vytvorili krásnu hudbu. Niektorí ľudia majú prirodzené schopnosti organizovať alebo robiť v administratíve, iní sú obdarovaní ako poradcovia, ktorí pomáhajú iným ľuďom utriediť si ich životy a vzťahy. Bez ohľadu na to, aký máme talent, máme veľkú radosť z toho, čo robíme prirodzene. Ak si nie ste istí zmyslom svojho života, robte len to, v čom ste dobrí. Potom sledujte, ako Boh potvrdzuje vaše rozhodnutia tým, že požehná vašu snahu. Nestrávte svoj život skúšaním vecí, na ktoré nie ste obdarovaní. Keď ľudia pracujú na miestach, pre ktoré nemajú obdarovanie, je im mizerne a strpčujú život ľuďom okolo seba. Avšak, ak sú ľudia na správnych miestach, budú vynikať vo svojej práci a budú požehnaním pre svojich zamestnávateľov a spolupracovníkov.

Ak robíme to, čo robíme dobre, vycítime Božie pomazanie (prítomnosť a moc) v našom úsilí. Budeme vedieť, že chodíme vo svojich daroch a tým, že to robíme, ctíme si Boha a slúžime iným ľuďom. Boh k nám rozpráva prostredníctvom tohto pomazania, dáva nám pokoj a radosť, keď vieme, že napĺňame Jeho plán pre náš život.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Rob to, v čom si dobrý – je to Boží dar pre teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon