Funguje tvoja viera?

Funguje tvoja viera?

„Lebo v Kristu Ježišovi ani obriezka nič nevládze ani neobriezka, ale viera pôsobiaca skrze lásku.“ (GALAŤANOM 5:6)

Mnoho ľudí si myslí, že veľká viera je znakom duchovnej zrelosti číslo jeden. Podľa mňa je však najpravdivejšou skúškou duchovnej zrelosti chodenie v láske. Naše chodenie v láske dodáva energiu našej viere. Nemôžeme mať dobrý vzťah s Bohom bez toho, aby sme mali vieru, ale láska dokazuje, posilňuje a vyjadruje našu vieru. Ak skutočne milujeme Boha a veríme Mu, budeme takisto milovať aj ľudí.

Dnešný verš nás učí, že viera funguje prostredníctvom lásky a láska nie je len rozprávanie alebo teória, je to skutok. V skutočnosti Biblia hovorí, že nemôžeme chodiť v láske, ak vidíme brata v núdzi a máme to, čo je potrebné na naplnenie jeho potreby a nepomôžeme mu (pozri 1.Ján 3:17).

Ježiš tiež povedal, že celý zákon a všetci proroci stoja na láske, keď vyhlásil: ,,… Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou! To je to veľké a prvé prikázanie. A druhé, tomu podobné je: Milovať budeš svojho blížneho ako samého seba! Na týchto dvoch prikázaniach visí celý zákon i proroci.“ (Matúš 22:37-40, ROH). Ježiš povedal tieto slová ľuďom, ktorí sa Ho pýtali, ktoré prikázanie je najdôležitejšie. V podstate Mu povedali: „Len nám daj základ, Ježiš.“ Odpovedal: „Dobre. Chcete základnú líniu? Chcete plne poslúchať celý zákon a všetkých prorokov? Potom milujte Mňa a milujte ľudí.“ Je to tak jednoduché. Ježiš povedal ľuďom, že chodiť v láske je kľúčom k životu, ktorý sa páči Bohu. Pokúšať sa kráčať vo viere bez lásky je ako mať baterku bez batérie. Musíme si byť istí, že našu baterku lásky máme neustále nabitú, inak naša viera nebude fungovať!


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Boh je láska a čím viac Ho poznáš, tým viac budeš milovať iných.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon