Vyznaj svoje zlyhania človeku, ktorému dôveruješ

Vyznaj svoje zlyhania človeku, ktorému dôveruješ

Lebo nie je ničoho tajného, čo by nemalo byť zjavené, ani ukrytého, čo by sa nemalo zvedieť a vyjsť najavo. – LUKÁŠ 8:17

Pre mnoho ľudí nie je príjemné hovoriť o svojich chybách a slabostiach. Prečo nechceme tieto veci odhaliť? Pretože sa bojíme, čo si ľudia o nás pomyslia. Máme strach z odmietnutia, nepochopenia a nelásky zo strany tých, na ktorých nám záleží alebo strach, že zmenia svoj názor na nás, ak sa o nás všetko dozvedia.

Vyznávanie svojich zlyhaní je však veľmi dôležité pre naše emocionálne uzdravenie. Biblia hovorí, že všetky skryté veci budú nakoniec odhalené, preto by sme sa mali dnes podeliť o svoje zranenia a slabosti s ľuďmi, ktorým dôverujeme.

Keď som nakoniec nabrala odvahu podeliť sa s niekým o zneužívaní, ktoré som zažívala v minulosti, bolo to emocionálne neuveriteľne ťažké. Ale keď teraz rozprávam o svojej minulosti, je to akoby som hovorila o problémoch niekoho iného. Proces vyznávania životných bolestí a slabostí mi priniesol uzdravenie a obnovenie.

Modli sa a pros Boha, aby ti ukázal, komu môžeš dôverovať a potom majte otvorený a úprimný vzťah. Keď sa budete zdieľať, navzájom si prinesiete Božie uzdravenie.


Modlitba

Duchu Svätý, ukáž mi, koho si mi dal do môjho života, s kým by som mohol zdieľať svoje zlyhania, slabosti a bolesti. Chcem otvoriť dvere pre väčšie uzdravenie nielen vo svojom, ale aj v ich životoch.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon