Hovoriť o sebe pravdu

Hovoriť o sebe pravdu

Lebo zo svojich slov budeš ospravedlnený a zo svojich slov budeš odsúdený. – MATÚŠ 12:37

Nikdy nehovor a ani nerozmýšľaj o sebe negatívne, ako napr. Nikdy nič nerobím správne. Nikdy sa nezmením. Som škaredá. Vyzerám hrozne. Som hlúpa. Kto by ma mohol mať rád? Matúš 12:37 hovorí: „Lebo zo svojich slov budeš ospravedlnený a zo svojich slov budeš odsúdený.“

Príslovie 23:7 hovorí: „Lebo ako smýšľa vo svojej duši, taký je…“. Inými slovami povedané, spôsob, akým hovoríme a zmýšľame o sebe odhaľuje, ako sa cítime a to ovplyvňuje naše životy.

Potrebuješ hovoriť o sebe dobré veci (ako osobné vyznania) založené na tom, čo o tebe hovorí Slovo, aby si si bol istý, kým si v Kristovi. Napríklad: „Som Božou spravodlivosťou v Kristovi. Som prijatá skrze Krista. Boh ma stvoril a sformoval vlastnými rukami a Boh nerobí chyby.“

Rada začínam deň prehlasovaním pozitívnych Biblických vyznaní. Môžeš to robiť počas cesty do práce alebo počas upratovania domu. Tiež ťa povzbudzujem, aby si sa pozrel do zrkadla a nahlas povedal: „Boh ma miluje a prijíma ma, preto sa aj ja mám rada.“ Keď začneš rozprávať zbožnú, pozitívnu pravdu o sebe, budeš sám sebou, presne taký, akého ťa Boh stvoril.


Modlitba

Bože, nebudem o sebe hovoriť negatívne veci. Prehlasujem pravdu, že ma miluješ a prijímaš. Môžem byť tým, kým si ma stvoril.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon