Hranice majú svoj význam!

Hranice majú svoj význam!

Dúfaj v Hospodina celým svojím srdcom, a nespoliehaj sa na svoju rozumnosť. Na všetkých svojich cestách Ho poznávaj a On ti urovná chodníky. —PRÍSLOVIA 3:5-6

Trénovanie sebakontroly, sebadisciplíny a  stanovovanie hraníc v našich životoch, je jednou z veľmi dôležitých veci, ktoré môžeme robiť. Život, ktorý nemá disciplínu, je život plný nedbanlivosti.

Slovo Božie stanovuje nevyhnutné hranice, ktoré nás držia v Božej bezpečnej zóne. Hovorí nám, čo môžeme robiť a čo radšej nemáme robiť, aby sme boli v bezpečí.

Ako kresťania si môžeme myslieť, že je to vzrušujúce žiť život na hrane. Páči sa nám tá predstava. „Áno! To som ja! Žijem na hrane!“ Stáva sa to populárnym spôsobom pozerania sa na život. Úprimne, Boh nechce, aby sme žili na hrane, pretože ak žijeme na hrane, tak potom nemáme žiadny priestor na chyby.

Diaľnice majú čiary, jednu z každej strany a jednu v prostriedku. Tieto čiary nám poskytujú bezpečný priestor počas šoférovania. Ak prejdeme cez čiaru na jednej strane, vojdeme do priekopy. Ak prejdeme cez čiaru v strede, mohli by nás zabiť. Tieto čiary sa nám páčia, pretože nás udržujú v bezpečí.

Tak isto je to aj v našich osobných životoch. Ak máme hranice, medze a priestor, cítime sa oveľa lepšie a zažívame Boží pokoj.

Kľúčom je ísť do Božieho Slova, kde On ustanovil hranice, podľa ktorých potrebujeme žiť. Nech Boh riadi tvoje cesty každý deň.


Modlitba

Bože, uvedomujem si potrebu hraníc vo svojom živote. Počas toho, ako budem čítať Tvoje Slovo, ukáž mi, ako mám dnes aplikovať Tvoje zdravé hranice vo svojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon