Jeho milosrdenstvo je nové na každý deň!

Jeho milosrdenstvo je nové na každý deň!

Je to mnohonásobná milosť Hospodinova, že sme nevyhynuli docela; lebo neprestaly jeho [nežné] zľutovania. Sú nové každého rána; veľká je tvoja vernosť. – PLAČ JEREMIÁŠOV 3:22-23

Každý deň máme novú príležitosť zatvoriť dvere minulosti a zažiť úplne nový začiatok. Skutočnosť, že Boh rozdelil dni do dvadsaťštyrihodinových cyklov je dôkazom toho, že stále potrebujeme začínať odznova. Vždy máme nový deň, nový mesiac a nový rok. Aby sme však mohli využiť tieto nové začiatky, musíme sa rozhodnúť a urobiť to.

Bojuješ s vinou a odsúdením? Cítiš sa zle kvôli niečomu, čo si urobil pred rokmi alebo čo sa stalo včera? Bez ohľadu na to, koľko času uplynulo, minulosť je stále minulosťou. Čo sa stalo, stalo sa a iba Boh sa o to teraz môže postarať. Tvojou úlohou je priznať si svoju chybu, činiť pokánie, prijať Božie odpustenie a ísť ďalej.

V Plači Jeremiášovom nás prorok Jeremiáš povzbudzuje posolstvom, že Božie milosrdenstvo je každé ráno nové. Každý deň ti On dáva nový začiatok. Som tak rada, že Boh denne posiela novú dávku milosrdenstva – denne máme nový začiatok!


Modlitba

Bože, som taký rád, že Tvoje milosrdenstvo je nové každé ráno! Nanovo môžem začať každý deň vďaka Tvojej láske, milosrdenstvu, súcitu a vernosti ku mne!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon