Keď je napredovanie pomalé

Keď je napredovanie pomalé

No, nie len to, ale sa chválime aj súženiami vediac, že súženie pôsobí trpezlivosť. – RIMANOM 5:3

Obnovenie mysle je dôležité, ale tiež je dôležité uvedomiť si, že tento proces preprogramovania alebo obnovy našich mysli sa deje postupne. Nebuď znechutený, ak je ten proces príliš pomalý alebo ak sa ti nedarí, či máš zlé dni. Vstaň, opráš sa a začni znova.

Keď sa dieťa učí chodiť, veľakrát padá predtým, než je schopné kráčať bez pádu. Dieťa je však vytrvalé. Možno chvíľu plače, keď spadne, ale vždy sa postaví a skúsi to znovu.

Zmeniť svoje zmýšľanie funguje rovnakým spôsobom. Zápasíme a padáme, ale Boh je vždy tam, aby nás pozdvihol. Namiesto toho, aby si bol frustrovaný, rob to, čo Biblia hovorí a „plesaj“ vo svojich ťažkostiach, pretože to znamená, že bojuješ dobrý boj viery.

Budeme mať aj také dni, keď sa nám nepodarí urobiť všetko správne – dni, keď negatívne zmýšľame. Nikdy sa však neprestaň snažiť. Boh nás postupne privádza k Svojmu spôsobu myslenia, pokiaľ sa nevzdávame!


Modlitba

Pane, ďakujem Ti, že ma dvíhaš, keď padám. Viem, že keď ja zápasím, Ty môžeš pracovať vo mne, aby si mi pomohol prekonať moje negatívne postoje a zosúlaďuješ ma s Tvojím spôsobom zmýšľania.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon