Keď sa dejú dobré veci ľuďom, ktorí ťa zranili

Keď sa dejú dobré veci ľuďom, ktorí ťa zranili

… lebo svojmu slncu velí vychádzať na zlých aj na dobrých a dáva dážď na spravedlivých aj na nespravedlivých [rovnako]. – MATÚŠ 5:45

Videl si už niekedy Božie požehnanie na niekom a pociťoval si, že si to nezaslúžil? Videl si už, že sa dobré veci dejú niekomu, kto ťa zranil?

Ak človek, ktorý ťa urazil, dostane požehnanie, môže ťa to podráždiť… prinajmenšom mne sa to dialo, až kým som sa nenaučila odpúšťať.

Biblia hovorí, že dobré aj zlé veci sa dejú obom, spravodlivým aj nespravodlivým. Keď niekto, kto ti ublížil, prijme požehnanie, je oveľa ťažšie mu odpustiť, ale aj tak si povolaný modliť sa za neho.

Chcem ťa dnes povzbudiť, aby si žehnal ľuďom, ktorí ťa zranili tým, že sa budeš za nich modliť, hoci ťa zranili a iritujú ťa. Modliť sa za ľudí, ktorí ťa zranili, je tvoje rozhodnutie. Odpustenie je založené na tvojom rozhodnutí – nie na pocite. V tom je uzdravenie aj pre teba.

Životný štýl odpustenia ti pomáha stať sa podobným Kristovi. Ak pochopíš dôležitosť odpúšťania a začneš sa modliť za požehnanie pre tých, ktorí ti ublížili, tvoje srdce sa uzdraví z horkosti a porastieš do požehnaní, ktoré pre teba Boh pripravil.


Modlitba

Bože, možno to bude ťažké, ale viem, že sa potrebujem modliť a žehnať tým, ktorí ma zranili. Uvedomujem si, že odpustenie je rozhodnutie, preto Ťa prosím, aby si mi pomohol rozhodnúť sa odpustiť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon