Keď život nejde podľa plánu

Keď život nejde podľa plánu

Vieme, že Boh s tými, čo ho milujú, spolupracuje vo všetkom pre ich dobro [zapadá do plánu]; s tými, čo sú povolaní podľa jeho zámeru. —RIMANOM 8:28

Apoštol Pavol nám v Rimanom 8:28 hovorí, že všetko spolu pôsobí na dobré. Všimni si, že Pavol nehovorí, že všetky veci sú dobré, ale že všetko spolu pôsobí na dobré.

Pavol tiež v Rimanom 12:16 hovorí, aby si sa prispôsobil [ľuďom, veciam]. Ide o to, že sa máme stať takou osobou, ktorá plánuje veci, ale zároveň sa nezrúti, keď plán nevyjde.

Napríklad, sadneš si do auta a nenaštartuje. Na túto situáciu sa môžeš pozrieť dvoma spôsobmi.

Môžeš si myslieť, „Vedel som to! Moje plány vždy stroskotajú.“ alebo si povieš: „Dobre, teraz neviem odísť z domu, ale je to v poriadku. Verím, že táto zmena môjho plánu bude v môj prospech. Boh má veci pod kontrolou.“

Dovoľ Bohu, aby dvihol tvoju hlavu a bol tvojou slávou (pozri Žalm 3:4). Chce všetko pozdvihovať: tvoju nádej, postoje, náladu, hlavu, ruky, srdce –celý tvoj život. Pamätaj, aj keď život nejde podľa plánu, Boh je dobrý.


Modlitba

Pane, viem, že Ty máš veci pod kontrolou a obraciaš ich v môj prospech, preto dokážem byť pružný, keď život nejde podľa môjho plánu. Keď moje plány nevyjdú, pomôž mi v tom nájsť to dobré a zostať pozitívnym.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon