Koľkokrát sa mám modliť?

Koľkokrát sa mám modliť?

Proste, a bude vám dané; hľadajte a najdete; klepte [úctivo], a otvorí sa vám [dvere]; lebo každý, kto prosí, berie; kto hľadá, nachádza, a tomu, kto klepe, sa otvorí [dvere]. MATÚŠ 7:7-8

Neverím, že môžeme stanoviť prísne pravidla ohľadom toho, ako často sa modliť za istú vec. Myslím si však, že existuje niekoľko návodov, ktoré nám môžu pomôcť získať ešte väčšiu dôveru v silu modlitby.

Ak moje deti niečo potrebujú, chcem, aby mi dôverovali, že urobím to, o čo ma požiadali. Nevadilo by mi a možno by sa mi aj páčilo, keby občas povedali: „Mami, už sa teším na tie nové topánky.“ Toto prehlásenie by mi povedalo, že veria, že urobím, čo som sľúbila. V skutočnosti by mi pripomenuli môj sľub, ale spôsobom, ktorý by nespochybňoval moju integritu.

Verím, že niekedy, keď sa pýtame Boha na to isté znovu a znovu, je to známka pochybnosti a nevery, nie viery a vytrvalosti.

Keď Pána o niečo v modlitbe prosím a táto prosba mi napadne aj neskôr, znova sa s Ním o tom porozprávam. Avšak, keď to urobím, nepýtam sa Ho na to isté, ako keby som si myslela, že ma na prvýkrát nepočul. Ďakujem Pánovi, že pracuje na situácii, za ktorú som sa predtým modlil a očakávam, že urobí to, čo je najlepšie.


Verná, vytrvalá modlitba v nás buduje ešte väčšiu vieru a dôveru, keď sa modlíme neustále.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon