Nauč sa rozlišovať

Nauč sa rozlišovať

„áno, ak zavoláš na rozumnosť a pozdvihneš svoj hlas k umnosti.. vtedy porozumieš bázni Hospodinovej a nájdeš známosť Božiu.“ (PRÍSLOVIA 2:3-5)

Rozlišovanie je niečo, čo môžeme očakávať, keď sa priblížime k Bohu. On nám umožňuje pozrieť sa pod povrch vecí a nazrieť do ich hlbších oblastí. Okolnosti nie sú vždy také, akými sa zdajú byť, takže ak vieš konkrétne situácie správne rozlišovať, je to cenná vec.

Ak naše srdce a myseľ vie rozlišovať, potom sa môžeme vyhnúť mnohým problémom. Povzbudzujem vás, aby ste sa pravidelne modlili za schopnosť rozlišovania. Ak sa budeme rozhodovať podľa toho, ako veci vyzerajú, čo si myslíme alebo ako sa cítime, potom urobíme mnoho zlých rozhodnutí. Niečo sa môže zdať navonok dobré, ale hlboko vo vnútri máte pocit, že musíte byť opatrní a nepokračovať v tom. Ak to tak je, potom musíte počkať, modliť sa a poprosiť Boha, aby vás viedol svojím Duchom tak, že vám dá schopnosť rozlišovať vo vašom duchu. Nikdy nerobte nič, v čom nemáte pokoj alebo to nie je v súlade s vaším duchom.

Dnešný verš nás povzbudzuje, aby sme pochopili bázeň Hospodinovu. Dávajte si pozor, aby ste nešli proti tomu, čo v srdci cítite, pretože tým si cvičíte bázeň pred Pánom. Je to prejav úcty k tomu, čomu veríte, že vám On ukazuje, aj keď tomu vaša myseľ nerozumie. Naučiť sa ako byť vedený Duchom znamená naučiť sa rozvíjať a rešpektovať spôsob, akým Boh často hovorí skrze rozlišovanie, preto sa musíme aj naďalej modliť a trénovať v tejto oblasti.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nerob rozhodnutia len na základe mentálnych znalostí. Urob vnútornú kontrolu a zisti, čo ti chce povedať skrze tvoje rozlišovanie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon