Nech rieka stále tečie

Nech rieka stále tečie

Kto verí vo mňa, [ktorý sa pridŕža a verí vo mňa a spolieha sa na mňa ] ako hovorí Písmo, rieky živej vody potečú [neustále] z jeho vnútra. – JÁN 7:38

Duch Svätý žije v nás – vo veriacich v Krista a prebýva aj v našom duchu. On je riekou života v nás. Táto rieka je úžasným Božím darom pre každého z nás. Preteká dobrým zdravím, pozitívnym pohľadom na život a štedrým a odpúšťajúcim postojom.

Veľa ľudí však dovolilo, aby sa ich rieka zastavila. Neustále sú znechutení a bez ohľadu na to, čo robia, nevedia sa z toho vymaniť. Roky zanedbávania zmenili kedysi silnú tečúcu rieku na malý potok. Poznáš takých ľudí? Znie to ako tvoj život?

Kým nevyčistíš znečistenú a zanesenú rieku, všetko bude ťažké, neuspokojivé a nenaplňujúce. Nebudeš môcť ochutnať a užiť si tú vodu, ktorá ťa uspokojí viac než čokoľvek iné.

Rozhodni sa dnes prestať mrhať svoj život bojovaním, zápasením a borením sa cez blato. Požiadaj Boha, aby ti pomohol vyčistiť ten odpad. Ukáže ti, čo blokuje prietok a ako sa toho zbaviť. Potom si užívaj ten uspokojivý prúd rieky života!


Modlitba

Bože, chcem, aby Tvoja rieka života mnou pretekala. Ukáž mi odpad, ktorý blokuje prietok a potom mi ukáž, ako ho vyčistiť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon