Očakávaj trpezlivo

Očakávaj trpezlivo

Ale ovocím [Svätého] Ducha [práca, ktorú v tebe vypôsobuje Jeho prítomnosť] je… zdržanlivosť (rovnaká nálada, zhovievavosť) (v ang. preklade trpezlivosť-pozn. prekladateľa)… – GALAŤANOM 5:22

Všetci chceme občas zmeniť svoje životy, no nie vždy chceme prejsť aj procesom, ktorý je na to nevyhnutný. Zvyčajne to trvá dlhšie, ako by sme si priali a na tej ceste sú vždy obdobia čakania. Otázkou je, či budeme čakať zlým alebo dobrým spôsobom. Ak budeme očakávať zlým spôsobom, budeme nešťastní, ale ak sa rozhodneme čakať Božím spôsobom, staneme sa trpezlivými a čakanie si vlastne užijeme.

Vyžaduje si to prax, ale ak dovolíme Bohu, aby nám pomohol v každej situácii, budeme si rozvíjať našu trpezlivosť, ktorá je jednou z najdôležitejších kresťanských cností. Trpezlivosť je ovocím Ducha. Rozvíja sa len v skúške, takže nesmieme utekať z ťažkých situácií. Keď si rozvinieme trpezlivosť, Biblia hovorí, že sa konečne budeme cítiť úplne spokojní – nič nám nebude chýbať (pozri Jakub 1:2-4).

Aj náš vzťah s Bohom zahŕňa progresívne zmeny. Učíme sa dôverovať Mu viac tým, že prechádzame mnohými skúsenosťami, ktoré si vyžadujú, aby sme čakali dlhšie, ako by sa nám to páčilo.

Dôveruj mi, čakanie môže byť ťažké, ale posilní ťa. Výhody, ktoré trpezlivosť prináša, určite stoja za akékoľvek nepríjemné čakanie!


Modlitba

Bože, chcem sa meniť a prehĺbiť svoj vzťah s Tebou. Chápem, že to znamená rásť v trpezlivosti, ale viem, že budem silnejší, keď Ty ju budeš rozvíjať vo mne.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon