Nie si stvorený pre vinu

Nie si stvorený pre vinu

A tak teraz už [neexistuje] nieto nijakého odsúdenia (žiadne odsúdenie za zlé) tým, ktorí sú v Kristu Ježišovi, ktorí nechodia podľa tela, ale podľa Ducha. – RIMANOM 8:1

Keď sa pýtam veľkého publika, koľkí z nich strávia svoj život s pocitom viny, tak minimálne 80 percent ľudí dvihne ruku. Sama som bola súčasťou tých 80 percent, kým som sa nerozhodla, že už viac nedovolím zbabelým pocitom, aby ovládali môj život, pretože som nebola stvorená pre vinu.

Študovala som Božie Slovo ohľadom viny a študovala som charakter a prirodzenosť Boha dovtedy, kým som nebola úplne presvedčená, že Boh nie je zdrojom tej viny.

Vinu považujem za nelegálneho votrelca, ktorý útočí na našu myseľ a svedomie, pokúšajúc sa nám zabrániť užívať si všetko to, čo Boh pre nás zabezpečil. Vina nemá žiadne legálne právo v našich životoch, pretože Ježiš zaplatil za naše hriechy a aj zlé skutky. Ak je v nás nelegálne, potom ju potrebujeme poslať späť tam, odkiaľ prichádza – do pekla!
Nedovoľ už vine, aby kradla tvoju radosť. Musíš si pamätaj, že nie si stvorený žiť s pocitom viny. Jednaj s ňou agresívne, kedykoľvek ju pocítiš, a to prijatím Božej lásky a milosti.


Modlitba

Duchu Svätý, viem, že nie som stvorený žiť s pocitom viny! Kedykoľvek príde ten pocit, upozorni ma naň a pripomeň mi, že mám odpustené a som celistvým skrze Ježišovu obeť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon