Chváľ Boha uprostred väzenia

Chváľ Boha uprostred väzenia

Ale o polnoci Pavel a Sílas modliac sa spievali Bohu chvály, a [ostatní] väzni ich počúvali. A zrazu povstalo veľké zemetrasenie, takže sa pohli základy žalára, a naskutku sa otvorili všetky dvere, a všetkých putá sa uvoľnili. – SKUTKY 16:25-26

Niekedy sa nachádzame v takom hroznom chaose, že je ťažké si predstaviť čakať čo i len jednu minútu na úľavu a uvoľnenie. Potrebujeme však očakávať jednoduchou vierou na Boha a dôverovať Mu. Potom spôsobom, na aký by sme nikdy neprišli – Boh náhle zasiahne!

Pavol a Silas vedeli, ako očakávať. Skutky 16 hovoria príbeh o tom, ako ich dav napadol, zbili ich a boli hodení do väzenia. Verš 24 hovorí, že žalárnik ich dal do väzenia a nohy im dal do klady. Zdá sa, že Pavlovi a Silasovi to neprekážalo – len sa rozhodli začať spievať a uctievať Pána. Očakávali na Boha.

Zrazu Boh zoslal zemetrasenie, ktoré otvorilo dvere väzenia a ich reťaze sa roztrhli. Oslobodil ich!

Keď ľudia trpezlivo očakávajú na Boha uprostred hrozných okolností, Boh zrazu spôsobí prielom. Takže nevzdávaj sa! Neprestaň veriť! Zostaň plný nádeje a očakávania. Božia moc je neobmedzená a spôsobí prielom.


Modlitba

Bože, bez ohľadu na môj chaos, rozhodujem sa chváliť Ťa vo svojom väzení. Viem, že spôsobíš prielom a môžeš sa „náhle“ pohnúť v tom správnom načasovaní a oslobodiť ma.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon