Nepraskni

Nepraskni

Len na Boha, mlčiac, očakáva moja duša; od neho je moje spasenie. Len on je mojou skalou a mojím spasením, mojím vysokým hradom, nepohnem sa veľmi. – ŽALM 62:2-3

Stalo sa ti už niekedy, že ti praskla gumička práve vtedy, keď si sa ju snažil na niečo natiahnuť? Hľadal si inú, no nenašiel si, a tak si sa snažil tú prasknutú opraviť zviazaním jej koncov?

Niekedy aj v bežnom živote naťahujeme sami seba nad rámec a praskneme ako tá gumička. Myslíme si, že sme daný problém opravili jednoduchým zviazaním roztrhnutých koncov. O chvíľu sa však správame rovnako, ako sme sa správali na začiatku.

Opakovaným vystavovaním sa stresu, v priebehu času náš život pripomína opotrebovanú gumičku. Môže nás to úplne vyčerpať. Ignorovanie Božích zákonov a Jeho stanovených hraníc v našich životoch nakoniec spôsobí vyhorenie. Nemôžeš neustále preťažovať svoju myseľ, emócie a telo bez toho, aby si za to nakoniec nezaplatil cenu. Boh však nechce, aby si takto žil.

Uprav svoju perspektívu tak, aby zodpovedala Božej. Hľadaj Jeho pokoj a Jeho tempo pre svoj život. Rešpektuj svoje telo. Zaobchádzaj so zdravím ako s drahocenným darčekom. Nestrácaj Bohom danú energiu na stres. Šetri ju na užívanie si radostného života!


Modlitba

Bože, chcem nájsť svoj pokoj v Tebe. Namiesto toho, aby som sa neustále stresoval, ukáž mi, ako nasledovať Tvoje tempo pre môj život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon