Očistený ohňom

Očistený ohňom

„A Hospodin išiel pred nimi, vodne v oblakovom stĺpe, aby ich viedol cestou, a v noci v ohnivom stĺpe, aby im svietil, tak aby mohli ísť vodne i v noci.“ (EXODUS 13:21)

Biblia sa v niektorých častiach zmieňuje o Božom ohni a o tom, načo sa v našich životoch používa. Ak chceme od Boha to najlepšie, musíme byť ochotní znášať oheň očisťovania. Máme v sebe zlato (dobré veci), ale máme aj nečistoty, ktoré treba odstrániť.

Každý si chce užívať Božie najlepšie, ale len málokto túži byť očisťovaný Jeho ohňom. Vždy si pamätajte, že keď do vášho života príde Boží oheň, Boh má na starosti silu plameňa. Nikdy nenechá oheň úplne vyhasnúť, ale ani nedovolí, aby vás zničil. Nikdy nedovolí, aby na nás prišlo viac, ako dokážeme zniesť.

Počas celého nášho života zažívame chvíle, ktoré sa nám zdajú ťažké a aj také, ktoré sa zdajú byť ľahšie. Pavol sa zmienil o týchto časoch a povedal, že sa naučil byť spokojný v oboch. Veril, že Božia múdrosť je dokonalá a všetko nakoniec dopadne pre jeho dobro. Môžeme sa rozhodnúť urobiť to isté. Odporovať Božiemu ohňu nezabráni tomu, aby sa v našich životoch rozhorel, len bude pre nás ťažšie to vydržať.

Boží oheň prichádza, aby spálil všetky neužitočné veci v našich životoch a aby to, čo ostane, jasnejšie horelo pre Neho. Niekedy môžeme cítiť tento oheň v nás keď čítame Božie Slovo a sme usvedčovaní v oblastiach, ktoré potrebujú byť zmenené. Inokedy prichádza Boží oheň cez nepríjemnú okolnosť, v ktorej od nás Boh vyžaduje, aby sme zostali stabilní a prejavovali zbožné správanie. Kedykoľvek prejdeme niečím ťažkým na Božiu slávu, môžeme si byť istí, že naša odmena príde v pravý čas.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Ak prejdeš ťažkými vecami, potom nebudeš musieť pred nimi utekať a ani sa ich báť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon