Pane, nauč ma modliť sa

Pane, nauč ma modliť sa

„Raz sa modlil na ktoromsi mieste. A keď prestal, povedal Mu jeden z učeníkov: Pane, nauč nás modliť sa…“ (LUKÁŠ 11:1)

Jednou z najdôležitejších, život meniacich modlitieb, ktoré človek môže kedykoľvek vysloviť je: „Pane, nauč ma modliť sa.“ To nie je jednoduché: „Pane, nauč ma modliť sa“, ale „Pane, nauč ma modliť sa.“ Vidíte, jednoduché poznanie o modlitbe nestačí, musíme vedieť, ako sa modliť – rozprávať a počúvať Boha – ako jednotlivci, ktorí majú intímny a dynamický osobný vzťah s Bohom, ku ktorému sa modlíme. Aj keď existujú princípy modlitby, ktoré platia pre každého, sme jednotlivci a Boh každého z nás povedie k modlitbe a komunikácii s Ním jedinečnými osobnými spôsobmi.

Boli časy, keď som sa zúčastňovala mnohých „modlitebných seminárov“ a potom som sa pokúšala aplikovať vo svojej modlitebnej praxi to, čo som počula iných hovoriť o tom, ako sa oni modlia. Nakoniec som si však uvedomila, že Boh má pre mňa osobný modlitebný plán – spôsob, ako s Ním môžem rozprávať a počúvať Ho oveľa efektívnejšie – a ja som potrebovala zistiť aký je. Začala som slovami: „Pane, nauč ma modliť sa.“ Boh mi mocne odpovedal a priniesol úžasné zlepšenie môjho modlitebného života.

Ak si chcete prostredníctvom modlitby vychutnať hlbší, dôvernejší a silnejší vzťah s Bohom, povzbudzujem vás, aby ste povedali: „Pane, nauč ma modliť sa.“ On to urobí a vy čoskoro získate vo svojom modlitebnom živote väčšiu slobodu a efektivitu. Boh vás povedie v jedinečnom, čerstvom pláne, ktorý bude pre vás fungovať úžasným spôsobom.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dovoľ Bohu, aby ťa naučil modliť sa.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon