Počúvaj a poslúchaj

Počúvaj a poslúchaj

„A Šimon (Peter) odpovedal a riekol mu: Pane, celú noc [bez prestania] sme pracovali a nechytili sme ničoho [do našich sietí], ale na tvoje slovo spustím sieť [znovu].“ (LUKÁŠ 5:5)

Boh má pre nás pripravené požehnania a nové príležitosti. Na to, aby sme ich mohli prijať, musíme počuť Jeho hlas, pochopiť ho a urobiť krok viery. Častokrát to znamená robiť veci, ktoré nemáme chuť urobiť, myslíme si o nich, že nebudú fungovať, alebo nie sú dôležité. Ale naša dôvera a úcta k Bohu musí byť väčšia než to, čo chceme, myslíme alebo cítime.

Dokonalý príklad vidíme u Lukáša, kap. 5. Peter a niektorí ďalší učeníci celú noc lovili ryby a nič nechytili. Boli unavení, v skutočnosti boli vyčerpaní. Potrebovali sa dobre vyspať a pravdepodobne sa chceli aj dobre najesť. Práve skončili s čistením a odkladaním svojich sietí, čo bola dôležitá práca.

Potom sa na brehu jazera zjavil Ježiš a povedal im, že ak chcú nejaké ryby uloviť, mali by znovu hodiť svoje siete, tentoraz na mieste, kde je voda hlbšia. Peter Ježišovi vysvetľuje, že celú noc tvrdo pracovali a nič nechytili, a sú už unavení. Zároveň však súhlasí, že to skúsia znovu len preto, že im to povedal Ježiš.

Toto je druh postoja, ktorý Pán chce, aby sme mali aj my. Možno nemáme práve chuť niečo urobiť, možno to ani nechceme urobiť, možno si myslíme, že to nie je dobrý nápad a bojíme sa, že to nebude fungovať. Musíme byť však ochotní počuť a poslúchať Boha, keď k nám hovorí.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Buď ochotný poslúchať Boha, aj keď s tým nie si v „pohode“. Má pre teba pripravené skvelé veci!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon