Počúvaj svojim duchom

Počúvaj svojim duchom

„Vietor, kam chce, tam veje (fúka), a čuješ jeho zvuk, ale nevieš, odkiaľ prichádza a kam ide; tak je to s každým, kto sa narodil z Ducha.“ (JÁN 3:8)

Keď sme znovuzrodení, náš duch je oživený a staneme sa citlivými na Boží hlas. Počujeme Jeho šepot, aj keď nevieme odkiaľ prichádza. Hovorí ticho, aby nás usvedčil, napravil a usmernil tichým, jemným hlasom v našom srdci.

S ľuďmi môžeme komunikovať pomocou našich úst, mimiky, gest a všetkých druhov rečí tela, ale keď chceme komunikovať s Bohom, musíme to robiť pomocou svojho ducha.

Boh hovorí s našou vnútornou bytosťou prostredníctvom priameho spoločenstva, prostredníctvom intuície (pocit nevysvetliteľného rozlišovania), prostredníctvom nášho presvedčenia (našom základnom presvedčení o dobre a zle), a prostredníctvom pokoja. Náš duch môže vedieť to, čomu naša prirodzená myseľ nerozumie a nedokáže to pochopiť.

Napríklad, ak sme citliví na Boží hlas, môžeme sa pozrieť na situáciu, ktorá sa javí ako správna a intuitívne spoznať, že niečo nie je v poriadku. Táto „kontrola“ v našom duchu má zabrániť tomu, aby sme sa spolupracovali s niekým, s kým by sme nemali, alebo sa zapojili do niečoho, do čoho by sme nemali byť zapojení.

Venujte pozornosť tomu, čo cítite vo svojom srdci a čo cítite vo svojom duchu, pretože práve tam vám Boh povie slová nasmerovania, povzbudí vás, varuje a upokojí.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Venuj pozornosť „kontrole“ v tvojom duchu

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon