Povzbudzujte sa navzájom

A pozorujme sa navzájom tým cieľom, aby sme sa roznecovali (stimulujme a pobádajme) k láske a k dobrým skutkom. – ŽIDOM 10:24

Mám tri priateľky, s ktorými niekedy idem na obed alebo na kávu. Často hovoríme o veciach, ktoré nám Boh položil na srdce, ako pomôcť ostatným, alebo o kreatívnych nápadoch, ako byť požehnaním pre iných. Verím, že takéto rozhovory sa Bohu veľmi páčia.

Myšlienka povzbudzovania ostatných, aby boli akční v robení dobrých skutkov, nie je nová. Židom 10:24 hovorí, že si máme všímať jeden druhého, a tak sa povzbudzovať k láske a k dobrým skutkom. Skutočne by sme mali študovať a rozmýšľať o tom, ako môžeme ostatných povzbudiť k dobrým skutkom, k láskyplným a nápomocným činom.

Osobné nasledovanie Boha je mocné, ale zistila som, že spolu s priateľmi je to oveľa radostnejšie. Chcela by som ťa vyzvať, aby si si našiel rovnako zmýšľajúcich ľudí, ktorí chcú nasledovať Boha. Naplánujte si stretnutia, na ktorých sa budete zdieľať o praktických spôsoboch ako žiť kresťanský život. Nájdite spôsoby, ako môžete slúžiť Bohu a spoločne žiť Božiu lásku.

Modlitba

Duchu Svätý, spoj ma so správnymi priateľmi, ktorí mi pomôžu viac Ťa nasledovať. Chcem žiť kresťanský život s ostatnými a vzájomne sa povzbudzovať, aby sme žili Božiu lásku.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon