Precvičovanie zdokonaľuje

Precvičovanie zdokonaľuje

„Hospodina, svojho Boha, budete nasledovať a jeho sa budete [s úctou] báť,… jeho hlas budete počúvať…“ (Deuteronómium 13:4)

Len čo začneme počúvať a počujeme Boha, je dôležité poslúchnuť čokoľvek, čo k nám bude hovoriť. Poslušnosť zväčšuje kvalitu nášho spoločenstva s Ním a posilňuje našu vieru. Mohli by sme povedať: „Cvičenie robí majstra“, v súvislosti s počutím a poslúchaním Boha. Inými slovami, s pribúdajúcimi skúsenosťami získavame čoraz väčšiu sebadôveru. Aby sme sa dostali do úplného bodu podriadenia sa Božiemu vedeniu, vyžaduje si to veľa praktického precvičovania. Aj keď vieme, že Božie spôsoby sú dokonalé a Jeho plány vždy fungujú, niekedy nevedomky ignorujeme, keď nás požiada urobiť niečo, čo si vyžaduje našu osobnú obeť alebo sme opatrní, lebo sa obávame, že nepočujeme jasne a sme príliš opatrní na to, aby sme to urobili.

Nebojte sa priniesť obeť alebo urobiť chyby. V živote je oveľa viac vecí, ktoré sú horšie ako sa pomýliť. Ježiš povedal: „Nasledujte ma.“ Pevne verím, že ak spravíme všetko pre to, aby sme počuli od Boha, potom musíme „vykročiť a zistiť“, či sme naozaj počuli Jeho hlas alebo nie. Ak celý svoj život budeme v strachu cúvať späť, tak nám to zabráni v zdokonalení našej schopnosti počuť od Boha.

On nepovedal: „Ty budeš viesť a ja ťa budem nasledovať.“ Naučila som sa, že by sme mali veľmi rýchlo urobiť všetko, čo Boh hovorí, pretože ak to neurobíme, môžem vám garantovať, že sa budeme cítiť mizerne.

Keď sa naše deti učia chodiť, nehneváme sa, keď spadnú. Uvedomujeme si, že sa učia a pracujeme s nimi. Boh to robí takým istým spôsobom a naučí nás, ako môžeme od Neho počuť, ak chodíme vo viere a nie v strachu.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Počúvaj, rozlišuj a smelo nasleduj.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon