Prestaň držať skóre

Prestaň držať skóre

(Božia láska v nás) nechová sa neslušne, nehľadá svojho vlastného, nerozhorčuje sa, nemyslí na zlé [nevenuje pozornosť trpenému zlému]. – 1.KORINŤANOM 13:5

Všetci sme už niekedy boli zranení a je životne dôležité naučiť sa rýchlo odpustiť, aby sme mohli byť duchovne silní a zdraví. Napríklad, ak ťa niekto zranil, nestráv ďalších desať rokov života v zranení, udržiavajúc sa v pohoršení. Zvyčajne tá druhá osoba na teba ani nemyslí, zatiaľ čo ty si „hovieš“ v tom probléme roky. Zraňuje to iba jedinú osobu – teba.

Keď chodíme v neodpustení, snažíme si „držať skóre“ tým, že sa považujeme za lepších ako je tá druhá osoba.

Na začiatku nášho manželstva, keď sme boli na seba s Davom zúriví a nervózni, vytiahla som nejakú záležitosť z minulosti, ktorú si Dave nepamätal a povedal: „Kde držíš všetky tieto veci?“ Žiaľ, mala som také miesto a zožieralo ma. Každú novú zlú vec, ktorú Dave urobil, som do tohto zoznamu pripísala, až sa z toho v mojom srdci stal zahorknutý obor.

Vďaka Bohu som sa naučila žiť lepším spôsobom! Keď chodíme v Božej láske, máme slobodu „nepočítať“ to zlé, ktoré nám druhí spôsobili. Ak si dnes zranený kvôli bolesti z neodpustenia, požiadaj Boha, aby ti pomohol nedržať skóre. Ešte dnes môžeš pustiť tú horkosť.


Modlitba

Bože, nechcem už viac držať skóre a žiť s neodpustením vo svojom srdci. Dávam Ti ju a prosím Ťa, aby si mi pomohol kráčať v Tvojej láske, ktorá „nepočíta a nemyslí na zlé“.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon