Skvelý obchod

Skvelý obchod

Uvrhni na Hospodina svoje bremä [uvoľni jeho tiaž], a on ťa bude opatrovať. Nedopustí na veky, aby sa pohnul (pošmykol, padol alebo zlyhal) [sústavne] spravedlivý. – ŽALM 55:23

Vedel si, že Boh chce s tebou obchodovať? Chce, aby si Mu dal svoje starosti, problémy a zlyhania. Na oplátku ti dá Svoj pokoj a radosť.

Boh sa chce o nás naozaj postarať, ale aby to urobil, musíme sa prestať starať o seba a robiť si starosti kvôli každej maličkosti, ktorú nemôžeme kontrolovať. Mnohí ľudia by si priali, aby sa o nich Boh postaral, ale robia si starosti alebo sa sami snažia nájsť odpoveď, namiesto očakávania na Božie smerovanie.

Boh nám dá svoj pokoj, no potrebujeme Mu najprv dať svoje starosti. Aký skvelý obchod! Dáme Bohu svoje obavy a On nám dá Svoj pokoj. Dáme Mu všetky svoje starosti a znepokojenia a On nám dá Svoju ochranu, stabilitu a radosť. To je úžasné požehnanie a privilégium, keď sa o nás tak stará.


Modlitba

Pane, ponúkol si mi úžasný obchod. Si omnoho schopnejší ako ja, takže Ti dávam všetky svoje starosti a prijímam všetok pokoj a radosť, ktoré mi Ty ponúkaš!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon