Sťažovanie sa je hriech!

Sťažovanie sa je hriech!

Vchádzajte s vďakou do Jeho brán a s chválospevom do Jeho nádvorí; ďakujte Mu a dobrorečte Jeho menu! —ŽALM 100:4

V Efežanom 4:29 nám apoštol Pavol dáva inštrukcie, aby sme nepoužívali nijaké zlé či mrzké slová. Predtým som si neuvedomovala, že to zahŕňa aj „sťažovanie sa“. Už som sa naučila, že reptanie a sťažovanie sa znečisťujú naše životy.

Jednoducho povedané, sťažovanie sa je hriech! Spôsobuje to ľuďom veľké problémy a ničí radosť každého, kto to počúva.

Opýtajme sa samých seba, ako rýchlo sa staneme netrpezlivými a začneme sa sťažovať, napr. keď sme uviazli v dopravnej zápche alebo keď čakáme v rade pri pokladni v potravinách či obchodnom dome? Ako rýchlo si všimneme a poukazujeme na chyby našich priateľov či členov rodiny?

Sťažujeme sa na našu prácu, hoci by sme mali byť vďační Bohu, že nejakú vôbec máme?

Najlepším protijedom na sťažovanie sa, je vzdávanie vďaky. Skutočne vďační ľudia sa nesťažujú. Sú takí zaneprázdnení ďakovaním za všetky tie dobré veci, ktoré majú, že nemajú čas si všimnúť veci, na ktoré by sa mohli sťažovať.

Biblia hovorí, že vchádzame do Božích nádvorí s chválou a vďakyvzdaním. Ty a ja si potrebujeme dať za každodenný cieľ, žiť život vďakyvzdania. Buď taký pozitívny a vďačný, ako sa to len dá.

Skús ísť do postele uvažujúc, za čo všetko môžeš byť vďačný. Nech je to prvá vec, na ktorú ráno myslíš. Ďakuj Bohu za „malé“ veci či také, ktoré inokedy považuješ za samozrejmosť, napr. parkovacie miesto, zobudenie sa ráno včas do práce, jedlo, svoju rodinu… Nenechaj sa ani odradiť, keď zlyháš, ani sa nevzdaj a neprestaň. Rob to dovtedy, kým si nevytvoríš nový návyk a nebudeš žiť s postojom vďačnosti.

Buď štedrý so svojou vďačnosťou. Osladí to tvoj vzťah s Pánom.


Modlitba

Bože, chcem žiť s postojom vďačnosti hneď teraz! Tak veľmi Ti ďakujem, za to, že ma miluješ a žehnáš ma. Pomôž mi vidieť pozitívne veci v živote, aby som mohol byť za nich vďačný.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon