Stráž si svoje srdce

Stráž si svoje srdce

Pri plnej ostražitosti si stráž srdce, lebo z neho vychádza život. —PRÍSLOVIA 4:23

Príslovie 4:23 hovorí, stráž si svoje srdce, lebo z neho vychádza život. Rozmýšľaj o tom. Čokoľvek je v tvojom srdci, sa nakoniec prejaví v tvojom každodennom živote. Čokoľvek je vo vnútri, nakoniec vypláva na povrch a každý to uvidí.

Z tohto dôvodu je dôležité sledovať veci, ktoré formujú naše srdcia. Nechcem, aby z neho vychádzalo niečo protivné, hriešne a sebecké a poškodzovalo moje vzťahy s ostatnými. Som si istá, že ani ty to nechceš.

Strážiť si svoje srdce z veľkej časti znamená naučiť sa, ako kontrolovať svoje myšlienky, slová, povahu a všeobecný názor. Čo si myslíš, sa zvyčajne prejavuje tým, čo hovoríš. Čo hovoríš, ovplyvňuje to, ako sa cítiš a potom sa to prejaví na tvojom celkovom postoji.

Práve toto určuje v každodennom živote, ako zvládneš svoje okolnosti – buď zostaneš pokojným, alebo sa rozsypeš pod stresom. Určuje to, ako reaguješ na ostatných. Buď so súcitom a porozumením, alebo so súdom a aroganciou – hlavne, keď s nimi nesúhlasíš!

Môžeš sa pokúšať udržať svoje vnútorné myšlienky, aby nevyšli najavo v slovách a postojoch, ale zistila som, že je jednoduchšie mať zbožné myšlienky. Tráv chvíle v Božej prítomnosti a dovoľ Svätému Duchu, aby naplnil tvoje srdce Jeho dobrotou.


Modlitba

Pane, chcem, aby moje srdce bolo naplnené len Tvojimi myšlienkami a túžbami. Viem, že keď trávim chvíle v Tvojej prítomnosti a sústredím sa len na Teba, tak moje srdce sa mení na lepšie a ovplyvňuje zvyšok môjho života zbožným spôsobom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon