V porovnaní s …, to nič nie je

V porovnaní s ..., to nič nie je

„Usudzujem totiž, že utrpenia terajšieho času (súčasného života) sa nedajú ani porovnať s budúcou slávou, ktorá sa má na nás zjaviť.“ (RIMANOM 8:18 SEB)

Čo znamená mať podiel na Kristovom utrpení? Kedykoľvek naše telo chce robiť jednu vec a Duch Boží chce, aby sme robili niečo iné, naše telo bude trpieť ak sa rozhodneme nasledovať Ducha. Veľmi sa nám to nepáči, ale dnešný verš hovorí, že ak chceme mať podiel na Kristovej sláve, musíme byť ochotní mať podiel aj na Jeho utrpení.

Stále si pamätám utrpenie z obdobia mojich začiatkov chodenia v poslušnosti voči Božiemu Duchu. Rozmýšľala som: „Drahý Bože, prekonám to niekedy? Dôjdem niekedy do bodu, keď Ťa budem môcť poslúchnuť a netrpieť pri tom?“

Akonáhle telesná túžba prestane mať kontrolu, dospejeme do bodu, keď je ľahké poslúchať Boha a baví nás to. Sú veci, ktoré sú pre mňa teraz ľahké, ale kedysi boli veľmi ťažké a bolestivé. To isté sa stane každému, kto je ochotný prechádzať ťažkosťami, aby sa dostal k sláve.

V Rimanom 8:18 Pavol v podstate povedal: „Teraz trochu trpíme, ale čo? Sláva, ktorá bude pochádzať z našej poslušnosti, zatieni naše terajšie utrpenie.“ To je dobrá správa! Bez ohľadu na to, ako trpíme, cez čokoľvek prechádzame, nie je to absolútne nič v porovnaní s dobrými vecami, ktoré Boh urobí v našom živote, keď budeme chodiť s Ním.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Boh bude robiť úžasné veci v tvojom živote, ak pôjdeš dopredu s Ním.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon