Večné ovocie

Večné ovocie

„Jako mňa miloval Otec, tak som i ja vás miloval. Zostaňte v mojej láske [pokračujte v Jeho láske voči Mne]!“ (JÁN 15:9)

Nikdy nezabudnem, keď sa Dave rozhodol, že oreže krásny starý strom pred naším domom. Mal niekoľko divých vetiev a bol naklonený. Veľmi som o tom nepremýšľala, pretože povedal, že zavolá profesionálov, aby to urobili. Bola som zhrozená, keď som prišla domov a zistila som, že tí muži úplne orezali a zničili môj strom.

Dave povedal: „Len počkaj do budúceho roka. Opäť bude krásny.”

Ja však nerada čakám.

Nepáčilo sa mi pozerať na vetvy, ktoré boli kedysi rozvetvené a teraz vyzerali ako špáradla. Dave však mal pravdu. Nasledujúci rok bol strom krajší ako predtým, bol dostatočne silný, aby odolal silným vetrom po mnoho ďalších rokov. Bol plodnejší a produktívnejší ako kedykoľvek predtým. Toto je dokonalý príklad „orezávania“ Ducha Svätého v našich životoch. Jeho orezávanie má za následok krásu, silu a plodnosť v nás.

List Galaťanom, kapitola 5 nám poskytuje zoznam hriechov tela a zoznam ovocia Ducha. Je dôležité, aby sa telo pravidelne orezávalo, aby sa uvoľnilo miesto pre stále viac ovocia v našich životoch. Rovnako, ako môj strom, aj my sa niekedy hneváme, sme vyvedení z rovnováhy a Boh s nami musí pracovať, aby nás opäť napravil. Mali by sme byť vďační, že Bohu na nás záleží, že na nás dáva pozor a pomáha nám byť tými najlepšími, ako vieme. Požiadajte Boha aby pravidelne prechádzal vašim životom so svojimi záhradníckymi nožnicami, aby ste mohli prinášať bohatšie a lepšie ovocie.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Naprávanie nikdy nie je príjemné, ale neskôr si môžeš užívať jeho ovocie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon