Význam dokončenia

Význam dokončenia

Ja som ťa oslávil na zemi tým, že som dokonal dielo, ktoré si mi dal vykonať. —JÁN 17:4

Pred pár rokmi som čítala verš, ktorý ma pred Pánom rozplakal. V Jánovi 17:4 Ježiš hovorí, „Ja som ťa oslávil na zemi tým, že som dokonal dielo, ktoré si mi dal vykonať.“ Z toho vyplýva, že nasledovanie Boha znamená dokončenie toho, k čomu nás povolal.

Od tej doby, keď som čítala tento verš, stalo sa pre mňa veľmi dôležitým, nielen robiť, ale aj dokončiť to, k čomu ma Boh povolal.

Existuje veľa ľudí, ktorí vykročia a vydajú sa na cestu s Bohom, ale nemyslím si, že aj toľkí tú cestu dokončia.

Apoštol Pavol povedal, „…kiež by som s radosťou dokonal svoj beh…“ (Skutky 20:24).

Som odhodlaná dokončiť Božie povolanie pre mňa a užívať si každú minútu! Toto je to, čo chcem aj pre teba – užívaj si každý deň svojho života a dokonči to, na čo ťa Boh povolal.

Väčšia časť je na nás. Nie je všetko len na Bohu. On dokončil svoju časť a dal nám všetko potrebné v Kristovi. Je na nás, aby sme sa učili, rástli a dovolili Duchu Božiemu, aby na nás pracoval. Urob si čas a pouvažuj nad vecami, ku ktorým ťa Boh povolal a opýtaj sa sám seba, „Čo dnes robím preto, aby som úspešne dokončil to, čo mi Boh stanovil?“

Boh má veľké plány s tebou. Prijmi ich vierou a nasleduj ich celým svojím srdcom. Chcem, aby si dnes spravil záväzok, že to úspešne dokončíš. Viem, že je to záväzok, ktorý si Boh cení.


Modlitba

Bože, chcem byť schopný povedať tak ako Ježiš, dielo, ktoré pre mňa máš, som dokončil. Ďakujem Ti, že vo mne pracuješ a dávaš mi moc a túžbu žiť Tvoje zámery a dokončiť beh s radosťou!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon