Zlož masku

No, my všetci odostretou tvárou vzhliadajúc sa v sláve Pánovej sťa v zrkadle meníme sa na ten istý obraz, od slávy v slávu, jako od Ducha Pánovho. – 2. KORINŤANOM 3:18

Veľakrát sa správame navonok inak, akí v skutočnosti vo vnútri sme. Máme slabosti, chyby a strachy – veci, o ktorých si myslíme, že nás robia menej sympatickými či chcenými – ktoré by sme najradšej skryli pred druhými ľuďmi. Preto nosíme masky.

Nebezpečenstvo nosenia masky je v tom, že nás skresľuje. To, čo vidia ostatní, je lož. Nie sme to my a ani akými sme sa narodili. Dokážeme zmeniť zovňajšok, ale nedokážeme zmeniť, kým v skutočnosti sme hlboko vo vnútri – jedine Boh dokáže zmeniť naše srdcia.
Musíme si uvedomiť, že Boh nás miluje takých, akí sme práve teraz a Jeho láska k nám sa nikdy nezmenší.

Existuje viacero dobrých správ. Druhá Korinťanom 3:18 hovorí, že Boh nás premieňa na Jeho podobu, opravuje nedostatky, ktoré chceme zakryť.

Dôveruj Mu dostatočne na to, aby si si zložil svoju masku. Zistíš, tak ako som aj ja zistila, že sa postupne meníš na obraz svojho Pána.

Modlitba

Pane, uvedomujem si, že často nosím masku, aby som zapadol a našiel prijatie. Dnes sa rozhodujem, že svoje prijatie nájdem v Tebe. Ako ma premáhaš Svojou láskou, naďalej ma premieňaj na Svoj obraz.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon