Zmeň svoju definíciu modlitby

Neprestajne sa modlite [vytrvalo]. – 1. TESALONICKÝM 5:17

Počul si niekedy biblickú frázu “modli sa bez prestania”? Pre mnohých to znie skľučujúco a nemožne. Ako by mohol niekto skloniť hlavu, kľačať a modliť sa dvadsaťštyri hodín denne?

Potrebujeme určiť presnejšiu a praktickejšiu definíciu modlitby. Príliš často vnímame modlitbu ako veľmi špecifický proces, ktorý sa môže udiať iba vtedy, keď sa zatvoríme do súkromia a celý svet necháme vonku.

No uvedomuješ si, že dokonca aj nasmerovanie myšlienky k Bohu sa kvalifikuje ako tichá modlitba? Je to pravda! Modlitba je komunikácia s Bohom, takže keď Biblia hovorí: „modli sa bez prestania“, znamená to neustále byť otvorený ku komunikácii s Bohom. Môže to byť dvojhodinové modlitebné stretnutie alebo to môže byť niečo také jednoduché, ako uvedomenie si Jeho prítomnosti počas dňa.

Boh neurobil modlitbu komplikovanou. Chcel, aby modlitba bola neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Tak zmeň svoju definíciu modlitby už dnes a môžeš zažiť radosť, ktorá prichádza z neustálej komunikácie s Bohom, ktorý ťa miluje.

Modlitba

Bože, pomôž mi zmeniť moju definíciu modlitby a ukáž mi spôsoby, ako komunikovať s Tebou deň za dňom. Ďakujem Ti za Tvoju neustálu prítomnosť vo svojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon