Attiecības nevis reliģija

Attiecības nevis reliģija

Jēzus atbildēja: “Patiesi, patiesi Es tev saku: ja cilvēks nepiedzimst no augšienes, neredzēt tam Dieva valstības.” — Jāņa 3:3

Kad tu citiem stāsti par savu ticību, vai tu vairāk runā par reliģiju vai attiecībām?

Bībelē teikts, ka mums jāpiedzimst no jauna (sk. Jāņa 3:1-8). Tur nekas nav teikts par to, ka mums būtu jākļūst reliģiozākiem. Diemžēl mēs bieži pasniedzam evaņģēliju kā reliģisku noteikumu sarakstu, nevis kā patiesas attiecības ar Dievu.

Ievērojot “kristīgos” noteikumus un ejot uz baznīcu, tu nekļūsti par kristieti, gluži tāpat, ja sēdēsi garāžā, tu nekļūsi par automašīnu.

Reliģiskie noteikumi un nosacījumi bieži vien ir strikti, stingri un nospiedoši, un Jēzus to nekad no cilvēkiem nav prasījis. Jēzus vēlas, lai mēs dzīvotu attiecībās ar Viņu.

Ja kāds jautā – “No kādas reliģijas tu esi?”, – mums vajadzētu runāt par savām personīgajām attiecībām ar Jēzu, nevis norādīt, kādu draudzi apmeklējam. Man uz šo jautājumu patīk atbildēt šādi – “Paldies, ka pajautāji. Es nesekoju nevienai reliģijai, bet sekoju Jēzum.”

Mums vajadzētu aizvien biežāk pajautāt cilvēkiem – “Vai tu pazīsti Jēzu? Vai Viņš ir tavs Draugs? Vai tev ir personīgas attiecības ar Viņu?”

Nākamreiz, kad kāds tevi izjautās par tavu ticību, runā par attiecībām, nevis reliģiju.


Lūgšanas piemērs

“Dievs, ir tik viegli iekrist lamatās, uzskatot, ka atliek vien ievērot noteiktus likumus, lai kļūtu par kristieti. Tomēr ne tādu ticību Tu no manis sagaidi. Dod man spēku dalīties Tavā evaņģēlijā tā, lai arī citi atrastu attiecības ar Tevi, kas patiesi izmaina ikkatra dzīvi.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon